Společnost DBRC byla založena v roce 2013 s cílem propagovat historii motorsportu stavbou a závoděním historických vozů. Tým DBRC připravuje vozy pro historické závody a aktivně se účastní seriálu historických závodních vozů Histocup www.histocup.com

Od roku 2022 je našim obchodním partnerem společnost METALIMEX a.s.

Sezóna 2023 - mistři šampionátu HISTOCUP 2023

Představujeme nový design Fordu Sierra RS 500 Cosworth, který bude k vidění na Histocup 2024.

Autodrom Grobnik Chorvatsko Histocup

14. - 16. 6. 2024

Závodnické uspokojení. Bečvář v blízkosti Jadranu triumfoval.              Rijeka – Malebné chorvatské závodiště Grobnik nedaleko přímořského města Rijeka přineslo radost brněnskému automobilovému jezdci Davidu Bečvářovi, který tam zvítězil v mezinárodním šampionátu Histo Cup.

Třetí víkend sezony přinesl týmu Metalimex DBRC silný pocit závodnického uspokojení. „Časy na jedno kolo jsme se dostali na úroveň Švýcara Rogera Bolligera s mnohem silnějším Pontiacem Firebird Trans Am a zároveň jsme byli o vteřinu rychlejší, než kdykoli předtím,“ vypráví dvojnásobný absolutní mistr Histo Cupu. „Náš šéfmechanik Roman Pešek dal auto dohromady jako hrající celek, takže soupeři jen koukali. A to jsem ani nepoužil nejsilnější výkonovou mapu.“ Jediným zádrhelem víkendu byl takzvaně kratší diferenciál, což znamená nižší maximální rychlost na rovinkách bývalé trati MS silničních motocyklů. „To je ale malá věc, se kterou budeme dál pracovat,“ dodává Bečvář.

Automodrom Brünn Česká republika Histocup 2024

11. -12. 5. 2024

V sobotu vítězství, v neděli odstoupení, to je bilance brněnského automobilového závodníka Davida Bečváře z druhého víkendu mezinárodního šampionátu Histo Cup na Masarykově okruhu.

Dvojnásobný absolutní mistr populární série řídil legendární automobil Ford Sierra RS 500 Cosworth, se kterým loni získal svůj druhý titul, jenže vůz byl po zimní přestávce zcela jiným strojem.

Celý článek naleznete zde: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/motorismus-brno-david-becvar-histo-cup-vyhra-20240516.html

Pannonia Ring Hungary Histocup

25. - 26. 4. 2023#F0F0F0

Tým DBRC zaznamenal velký úspěch na závodech Histocup na okruhu Pannonia Ring v Maďarsku. S novým vozem Ford Sierra RS 500 Cosworth získali dvojité vítězství. Toto vítězství bylo zároveň důkazem výborného týmového výkonu a technického know-how týmu DBRC. Ford Sierra RS 500 Cosworth se rychle stal silným hráčem v závodech a potvrdil svou konkurenceschopnost na okruhu. 

Automodrom Brünn Česká republika Histocup

13. - 14. 5. 2023

Závod Histocup na Brněnském okruhu má pro tým DBRC vždy zvláštní význam, protože se koná prakticky na jejich domácí půdě. Tým je vždy plný očekávání a tentokrát byl závod pro ně dvojnásob náročný. Tým se rozhodl, že do boje nasadí nejen svůj vůz Cossie (Ford Sierra RS 500 Cosworth), ale také Jaga (Jaguar XJS Group 44). Díky neuvěřitelnému úsilí celého týmu se jim podařilo nejen solidně zajet první den závodu, ale druhý den obsadili absolutně první a třetí místo.

Red Bull Ring Rakousko Histocup

6. - 7. 6. 2023

Po sobotní stříbrné pozici na závodu se týmu DBRC podařilo závodně završit víkend na okruhu Red Bull Ring v Rakousku zlatem. S vozem Ford Sierra RS 500 Cosworth dosáhli prvního místa v nedělním závodě Histo Cup. Toto vítězství bylo odměnou za jejich tvrdou práci, týmovou koordinaci a dokonalou jízdu na jednom z nevyzpytatelných okruhů.

Autodrom Grobnik Chorvatsko Histocup

17. - 18. 6. 2023

Týmu DBRC se podařilo dosáhnout opětovného triumfu na závodě Histocupu v chorvatském Grobniku. Vůz Ford Sierra RS 500 Cosworth, řízený Davidem Bečvářem, vládl na Automotodromu Grobnik, zvaném také "Vinnetou Circuit". Toto byla již šestá výhra týmu v této sezóně.

Misano Itálie Histocup

22. - 23. 7. 2023

Na závodech Histocup v italském Misanu se týmu DBRC bohužel nepodařilo dokončit závod kvůli technickým problémům s vozem. I přesto, že se jim podařilo rychle posunout z posledního místa na čtvrté místo během prvních dvou kol, osud se proti nim obrátil, když došlo k poruše poloosy. Pravděpodobně špatný stav poloosy byl také příčinou problémů z předešlého dne.

Slovakiaring Slovensko Histocup

11. - 13. 8. 2023

Na závodech Histocup na Slovakiaringu si tým DBRC připsal další významné vítězství. To bylo již osmé vítězství z jedenácti letošních závodů, což svědčí o jeho vynikajícím výkonu a konzistenci. Krásný souboj s Michaelem Steffnym přinesl vzrušující okamžiky na trati a potvrdil, že Histocup na Slovakiaringu je místem, kde tým DBRC stále dominuje.

Salzburgring Německo Histocup

16. - 17. 9. 2023

Závod nedokončen kvůli technickým problémům s vozem.

Autodrom MOST Česká republika Histocup

7. - 8. 10. 2023

David Bečvář se synem Adamem ovládli závodnický víkend Histo Cup Finále v Mostě. David s Fordem Sierra RS 500 Cosworth v obou závodech mezinárodního mistrovství Rakouska zvítězil a Adam vždy skončil hned za ním. Bečvář starší byl už před bitvami na severu Čech mistrem Histo Cupu, čímž navázal na svůj první triumf z roku 2015. „Hlavně první závod byl strhující. Ze čtrnáctého místa na startu jsem se probil až na třetí celkovou pozici, která byla zároveň první v naší, hlavní kategorii šampionátu. Vnímal jsem i spoustu diváků, byl to jeden z nejsilnějších zážitků celé doby, co závodím. I proto, že Adam byl vždy hnedka za mnou,“ říká David Bečvář z týmu Metalimex DBRC.

zdroj: brnenskydenik.cz