Společnost DBRC byla založena v roce 2013 s cílem propagovat historii motorsportu stavbou a závoděním historických vozů. Tým DBRC připravuje vozy pro historické závody a aktivně se účastní seriálu historických závodních vozů Histocup www.histocup.com

Od roku 2022 je našim obchodním partnerem společnost METALIMEX a.s.

Sezóna 2023 - mistři šampionátu HISTOCUP 2023

Představujeme nový design Fordu Sierra RS 500 Cosworth, který bude k vidění na Histocup 2024.

Pannonia Ring Hungary Histocup

25. - 26. 4. 2023

Tým DBRC zaznamenal velký úspěch na závodech Histocup na okruhu Pannonia Ring v Maďarsku. S novým vozem Ford Sierra RS 500 Cosworth získali dvojité vítězství. Toto vítězství bylo zároveň důkazem výborného týmového výkonu a technického know-how týmu DBRC. Ford Sierra RS 500 Cosworth se rychle stal silným hráčem v závodech a potvrdil svou konkurenceschopnost na okruhu.

Automodrom Brünn Česká republika Histocup

13. - 14. 5. 2023

Závod Histocup na Brněnském okruhu má pro tým DBRC vždy zvláštní význam, protože se koná prakticky na jejich domácí půdě. Tým je vždy plný očekávání a tentokrát byl závod pro ně dvojnásob náročný. Tým se rozhodl, že do boje nasadí nejen svůj vůz Cossie (Ford Sierra RS 500 Cosworth), ale také Jaga (Jaguar XJS Group 44). Díky neuvěřitelnému úsilí celého týmu se jim podařilo nejen solidně zajet první den závodu, ale druhý den obsadili absolutně první a třetí místo.

Red Bull Ring Rakousko Histocup

6. - 7. 6. 2023

Po sobotní stříbrné pozici na závodu se týmu DBRC podařilo závodně završit víkend na okruhu Red Bull Ring v Rakousku zlatem. S vozem Ford Sierra RS 500 Cosworth dosáhli prvního místa v nedělním závodě Histo Cup. Toto vítězství bylo odměnou za jejich tvrdou práci, týmovou koordinaci a dokonalou jízdu na jednom z nevyzpytatelných okruhů.

Autodrom Grobnik Chorvatsko Histocup

17. - 18. 6. 2023

Týmu DBRC se podařilo dosáhnout opětovného triumfu na závodě Histocupu v chorvatském Grobniku. Vůz Ford Sierra RS 500 Cosworth, řízený Davidem Bečvářem, vládl na Automotodromu Grobnik, zvaném také "Vinnetou Circuit". Toto byla již šestá výhra týmu v této sezóně.

Misano Itálie Histocup

22. - 23. 7. 2023

Na závodech Histocup v italském Misanu se týmu DBRC bohužel nepodařilo dokončit závod kvůli technickým problémům s vozem. I přesto, že se jim podařilo rychle posunout z posledního místa na čtvrté místo během prvních dvou kol, osud se proti nim obrátil, když došlo k poruše poloosy. Pravděpodobně špatný stav poloosy byl také příčinou problémů z předešlého dne.

Slovakiaring Slovensko Histocup

11. - 13. 8. 2023

Na závodech Histocup na Slovakiaringu si tým DBRC připsal další významné vítězství. To bylo již osmé vítězství z jedenácti letošních závodů, což svědčí o jeho vynikajícím výkonu a konzistenci. Krásný souboj s Michaelem Steffnym přinesl vzrušující okamžiky na trati a potvrdil, že Histocup na Slovakiaringu je místem, kde tým DBRC stále dominuje.

Salzburgring Německo Histocup

16. - 17. 9. 2023

Závod nedokončen kvůli technickým problémům s vozem.

Autodrom MOST Česká republika Histocup

7. - 8. 10. 2023

David Bečvář se synem Adamem ovládli závodnický víkend Histo Cup Finále v Mostě. David s Fordem Sierra RS 500 Cosworth v obou závodech mezinárodního mistrovství Rakouska zvítězil a Adam vždy skončil hned za ním. Bečvář starší byl už před bitvami na severu Čech mistrem Histo Cupu, čímž navázal na svůj první triumf z roku 2015. „Hlavně první závod byl strhující. Ze čtrnáctého místa na startu jsem se probil až na třetí celkovou pozici, která byla zároveň první v naší, hlavní kategorii šampionátu. Vnímal jsem i spoustu diváků, byl to jeden z nejsilnějších zážitků celé doby, co závodím. I proto, že Adam byl vždy hnedka za mnou,“ říká David Bečvář z týmu Metalimex DBRC.

zdroj: brnenskydenik.cz